İşadamlarına İngilizce kursları ve İstanbul’da öncelikli tercihler

İşadamlarına İngilizce kursları ve İşadamlarının kurslardan beklentileri.İngilizcenin önemini artırmasının ardından işadamları da bu dile ilgi duymuş, duymak zorunda kalmıştır. Bu durumda işadamlarına İngilizce kurslarının açılmasına neden olmuştur. İngilizce kursu veren birçok kurum işadamlarına İngilizce adı altında kurslar açmıştır. İşadamlarına İngilizce kurslarının kısa zamanlı olmasına dikkat edilmektedir. İş yoğunluğu olan bireyler usun zamanlı kursları tercih etmemektedir. İşadamlarına İngilizce kursları genel itibari ile İstanbul’da açılmaktadır. Nedeni ise iş dünyasının yoğun olarak İstanbul’da bulunmasıdır. Bu kursların kısa zamanlı olması bazı çevrelerin eleştirisini almaktadır. Bu çevrede yer alan insanlar kısa zamanda İngilizce öğrenilemeyeceğini düşünmektedir.  Oysa onca zaman dil kurslarına emek ve para harcayıp dil öğrenemeyen insanların sayısı oldukça fazladır. İşte bu noktada asıl eleştirilmesi gereken budur. Neden onlarca insan uzun süreli kurslara devam ettiği halde İngilizce öğrenememiştir. Bu tip kurslara devam edip İngilizce öğrenemeyenler de kısa zamanlı kursları tercih etmektedir ki bu kurslardan birisi de 5 günde İngilizce programıdır. Almanya’dan getirilen 5 günde İngilizce programı, işadamlarının yanında sanatçıların, büyük şirketlerin ve politikacıların da büyük ilgisini çekiyor. 5 günde İngilizce programı ile aynı hedefi olan insanlar 4 ya da 5 kişilik guruplarda bir araya getiriliyor. 5 günde İngilizce programı tamamen özel metotlardan oluşuyor ve bu özel metotları da yabancı eğitmenler uyguluyor. Bugüne kadar birçok işadamı Alta Eğitim Danışmanlık tarafından uygulanan 5 günde İngilizce programı sayesinde artık İngilizce konuşabiliyor. 5 günde İngilizce programı İstanbul’un her iki yakasında Alta Eğitim Danışmanlık güvencesinde 11 yıldır uygulanıyor.

5 günde İngilizce programında birey program değil, program bireye uyum sağlar. Zaten birey 5 günde İngilizce programında doğru yerde olduğunu hissedecektir. 5 günde İngilizce programı öncesinde kişinin tüm verileri incelenmektedir. Programa katılmak isteyen bireyler kara düzen oluşturulan sınıflara alınmamakta seviye ve hedef durumuna göre sınıflar oluşturulmaktadır. Bu tip çalışmalar da verimi artırmakta ve bireylerin İngilizce konuşmasında büyük önem taşımaktadır. 5 günde İngilizce programına hiç İngilizce bilmeyenlerin yanında İngilizce bilip de daha yukarı seviyelere çekmek isteyen bireylerde katılmaktadır. 5 günde İngilizce programına çok iyi derecede İngilizce konuşmak isteyen insanlar 2 ya da 3 kez katılmaktadır.

İşadamlarına İngilizce kursları ve İstanbul’da öncelikli tercihler

‘İşadamlarına İngilizce’ adı altında eğitim veren kurumları mutlaka duymuşsusunuzdur. İş dünyasında İngilizcenin resmi dil olarak kullanılması iş adamlarını da İngilizce öğrenmeye mecbur bıraktı. Bu da‘İşadamlarına İngilizce’ adı altında bazı programların gelişmesine ve reklamının yapılmasına neden oldu. ‘İşadamlarına İngilizce’ programları ise İstanbul’da daha yaygın olarak görülüyor. Ticaret, Türkiye’nin diğer illerine nazaran İstanbul’da çok daha yoğun oyduğu için işadamları da haliyle İstanbul’da yaşıyor. Bu de ‘İşadamlarına İngilizce’ programlarının ve kurslarının bu şehirde çok daha fazla bulunmasına neden oluyor. Kısa süre zarfında İngilizce öğrenmek isteyen isimler de ‘İşadamlarına İngilizce’ programlarını tercih ediyor. ‘İşadamlarına İngilizce’ programı daha önce de belirttiğimiz gibi birçok kurum tarafından uygulanıyor. Ancak Türkiye’de işadamları arasında en fazla 5 günde İngilizce programı tercih ediliyor.

5 günde İngilizce programını tercih etmektedir. 5 günde İngilizce programı özel metotların uygulandığı bir programdır. Birçok kursta bireyin hedeflerine uymayan bir yapı vardır. Örneğin kalıplaşmış bir eğitim sistemi ile sınıflar kurulmakta ve dersler bu biçimde işlenmektedir. Birey kalıplaşan düzenin içerensinde kendisine yer edinmeye çalışırken başarısız olmaktadır. İngilizce öğrenimi basit bir iş değildir ve bu nedenle de bireye göre sınıflar hazırlanmak zorundadır. Ancak her nedense bu durum Türkiye’de göz önünde bulundurulmaz ve gerçekleşen tek seviye tespit sınavının ardından kara düzen oluşturulan sınıflarda bireyler eğitime alınır. 5 günde İngilizce programını uygulayan Alta Eğitim’de ise durum bunun tam dersi biçiminde cereyan etmektedir. 5 günde İngilizce programı öncesi kurgulama bireye göre hazırlanmaktadır. 5 günde İngilizce programına başlamadan önce bireyin kişisel özellikleri ve lisan öğrenme becerisi saptanır. İhtiyaçlar çıkarılarak buna göre bir rapor oluşturulur. Sınıfı meydana getirecek diğer bireyler de bu raporların sonucunda belirlenir. 5 günde İngilizce programından sonra İngilizce konuşmada da sorun oluşmamaktadır. İngilizce bilen ancak konuşamayan insanlar da 5 günde İngilizce programından faydalanabilmektedir. Acil olarak İngilizce öğrenmesi gerekenler de 5 günde İngilizce programını tercih etmektedir. 5 günde İngilizce programının güvenirliği ise referanslarla kanıtlanmıştır. Alta Eğitim Danışmanlık tarafından uygulanan 5 günde İngilizce programına çok sayıda insan referans olmaktadır. 5 günde İngilizce programına çok sayıda tanınmış insan da katılmıştır. Örneğin eski içişleri bakanı Meral Akşener de 5 günde İngilizce programından faydalanmıştır. Sanatçılardan çok isim de 5 günde İngilizce programına katılmış ve başarı elde etmiştir.

You can leave a response, or trackback from your own site.

Leave a Reply