İş İngilizcesi (Kolay ingilizce) – 444 5 486 Alta Eğitim

İş İngilizcesi (Kolay ingilizce) – 444 5 486 Alta Eğitim. İngilizcenin vazgeçilmez hale gelmesinin ardından kısa sürede İngilizce öğrenmek isteyen kişi sayısında da ciddi bir artış gözlemlenmektedir. Kısa zamanda İngilizce eğitimi veren kurum sayısı da artış göstermektedir ki bu türdeki programı ilk uygulan Alta Eğitim Danışmanlık’tır. Alta Eğitim Danışmanlık beş günde İngilizce programını 2001 yılından buyana Türkiye’de uygulamaktadır. Beş günde İngilizce programı Almanya’nın Maximillian Üniversitesi tarafından onaylanmıştır.

Beş günde İngilizce programı ile hiç İngilizce bilmeyen birisinin de İngilizce öğrenmesi mümkündür. Burada önemli olan bireyin beş günde İngilizce programı öncesinde ne seviyede İngilizce bildiğidir. Beş günde İngilizce programı öncesinde hiç İngilizce bilmeyen birey programın sonunda basit seviyede İngilizce öğrenebilmektedir. Beş günde İngilizce programına katılacak bireyin hedeflerdi de önemlidir. Eğer bir işadamı yurtdışındaki fuarları ziyaret etmek istiyorsa beş günde İngilizce programına tek sefer katılması mümkün olacaktır. Bunun yananda yabancı bir şirkette görev almak isteyen bireyin beş günde İngilizce programına iki ya da 3 kez katılması gerekebilir.

Beş günde İngilizce programının ilk olarak hazırlık aşaması vardır. Burada kişinin dil bilgisinin yanında kişilik özellikleri de belirlenir. Çok fazla sosyal olan bir insanın az sosyal olan bir insana nazaran İngilizce öğrenme özelli farklıdır. İnşat mühendisinin avukata göre dil öğrenmesinde farklı metotlar da olabilir. İşte tüm bu özellikler beş günde İngilizce programı öncesinde Alta Eğitim Danışmanlık tarafından belirlenir. Daha sonra kişiler 5 gün sürecek bir dil kampına alınır. Beş günde İngilizce programı yatılı bir program değildir. Eğitim sabah 09.00’da başlamaktadır ve 18.00’a kadar sürmektedir. Kişiler kendi kişilik özellikle ile uyuşan en fazla 6 kişilik guruplara alınır. Bu işlemin ardından beş günde İngilizce programı için özel olarak yurtdışından getirilmiş eğitmenler o gurup için özel olarak geliştirilmiş programı uygulamaya başlar. Kişilerin hepsine birer de İngilizce isim verilmektedir. Kişi kendisine bin de rol seçer örneğin birey İngiltere’de yaşayan bir avukat olabilir ve bu durum beş günde İngilizce programının sonuna kadar böyle devam eder. Beş günde İngilizce programı başladığı an itibariyle de Türkçe konuşmak kesin suretle yasaklanmaktadır. Kişi molalarda bile İngilizce konuşmak zorundadır.

Türkiye’nin 5 günde İngilizce programı ile tanışmasının ardından yaklaşık olarak 12 yıl geçmiştir.  5 günde İngilizce programı kısa vadede İngilizce öğrenilmesini sağlayan en etkili program olarak bilinmektedir. Bu bilgiye rağmen çok insan 5 günde İngilizce öğrenilmeyeceğini iddia etmektedir. Bu insanlar büyük olasılıkla 5 günde İngilizce programını klasik eğitim sistemleri gibi düşünmektedir. 5 günde İngilizce programı bu biçimde düşünülürse yani klasik bir eğitim biçimi sayılırsa 5 günde İngilizce öğrenilmeyeceği düşünülebilir. Oysa 5 günde İngilizce programı tamamen özel metot ve tekniklerden oluşmaktadır ve klasik eğitim sisteminin tamamen dışındadır. 5 günde İngilizce programında kişiye göre oluşturulan yöntemler uzman kadro tarafından uygulanmaktadır. 5 günde İngilizce programında da kara tahta, ezber ve not tutma gibi klasik yöntemler bulunsaydı bu süre içinde İngilizcenin öğrenilemeyeceği tabii olarak savunulabilirdi. 5 günde İngilizce öğrenilmeyeceğini düşünenlerin bu fikri savunmadan önce 5 günde İngilizce programını tanıması gerekir.

Asılında 5 günde İngilizce fikrine karşı çıkmadan önce insanların uzun zaman dil kurslarına devam edip neden İngilizce öğrenemediklerine bakmak gerekir. Aylarca lisan kurslarına devam eden insanların birçoğu dil öğrenemeden kurslara veda etmektedir. Karşı çıkılması gereken, eleştirilmesi gereken asıl konu budur ancak her nedense kimse bu durumu sorgulamak yoluna gitmemektedir. Uzun zaman boyunca para ve emek harcayan insanlar dil kurslarında başarı sağlayamamaktadır. Öncelikle buradaki sistem sorgulanmaktadır. Eğer bu tip kurslarda başarısız olan insan sayısı fazla ise bir terslik var demektir. Onun için öncelikle buradaki var olan sistemin sorgulanması ve yanlışlıkların ortaya çıkarılması gerekir. Uzun zaman boyunca dil kurslarına devam eden insanlar İngilizce öğrenemedikleri için 5 günde İngilizce öğrenilebileceği fikrine de soğuk bakmaktadırlar. 5 günde İngilizce programı ile bugüne kadar sayısız insan İngilizce sorununu çözmüştür. 5 günde İngilizce programı iş dünyasının da yoğun ilgisini görmüş ve bu insanlar için de büyük başarı sağlamıştır. 5 günde İngilizce programı dil öğreniminde asıl olanın sistem olduğunu ortaya koymuş doğru sistemle kısa süre içerisinde de İngilizce öğrenilebileceğini kanıtlamıştır. Üstelik bu durumu onlaraca referansta doğrulamaktadır.

You can leave a response, or trackback from your own site.

Leave a Reply