İngilizce kursu tarihe mi karışıyor

İngilizce kursu tüm zamanlarda İninizce öğrenmek isteyenlerin gözdesi olmuştur. İngilizce kursu İngilizce öğrenmek için özellikle ülkemizde en etkin yol olarak gözükmüştür. İngilizce kursu adı altında yer alan lisan kurumları ise son zamanlarda etkisini kaybetmektedir.

ngilizce öğreten kısa zamanlı programların çıkması ve başarılı olması İngilizce kursu adı altında eğitim veren kurumların etkisinin azalmasına yol açmıştır. Zamanın günümüzde çok değerli hale gelmesi insanların uzun zamanlı kursları tercih etmemesine yol açmaktadır. İngilizce kursu olarak eğitim veren kurumlar da bu durumdan etkilenmektedir. Kısa zamanlı programlara bakıldığında ise Türkiye’de 5 günde İngilizce programının yoğun olarak tercih edildiği gözlemlenmektedir.

 

5 günde İngilizce programı İstanbul’un iki yakasında da Alta Eğitim tarafından uygulanmaktadır. 5 günde İngilizce programı İstanbul’da uygulanmasına karşın tüm Türkiye’den yoğun ilgi örmektedir. İngilizce öğrenmek isteyen insanlar İstanbul dışından da gelerek 5 günde İngilizce programına katılmaktadır. 5 günde İngilizce programı daha çok iş dünyasından talep görmektedir. İngilizcenin iş dünyasında son derece önemli bir hale gelmesi ve ticaret hayıtında İngilizcenin neredeyse resmi dil olmasıyla İşadamları da İngilizce öğrenmek için harekete geçmiştir. 5 günde İngilizce programı da bu nedenle işadamlarının gözdesi olmuştur. 5 günde İngilizce programına katılan işadamlarının hemen hepsi İngilizce öğrenmiştir. Tabii burada kişilerin hedefleri de büyük önem taşımaktadır. Örneğin sadece kendi işi kapsamında İngilizce öğrenmek isteyenlerin 5 günde İngilizce programına bir kez katılmaları yeterli olacaktır. Fakat İngilizcesini mükemmele yakın seviyeye getirmek isteyenlerin 5 günde İngilizce programına birden fazla katılması gerekmektedir. 5 günde İngilizce programına iş dünyasının yanında siyaset dünyası ve sanat camiası da ilgi göstermiştir ki şu anki Türkiye Büyük Millet Meclisi Meclis Başkan Vekili ve MHP İstanbul Milletvekili Meral Akşener bu isimlerden birisidir. Sanat dünyasından da oyuncu Mehmet Aslantuğ, ses sanatçısı Ziynet Sali, gazetece Kenan Erçetingöz bu ünlü isimler arasındadır. Tanınan bu isimler 5 günde İngilizce programına da referans olmaktadırlar. Sadece bu isimler değil, tüm referanslar 5 günde İngilizce programı öncesinde Alta Eğitim Danışmanlık tarafından verilmektedir.

You can leave a response, or trackback from your own site.

Leave a Reply