İngilizce konuşmak ve İngilizce öğrenmenin en basit yolu

İngilizce konuşmak isteyen insan sayısındaki artış devasa boyutlara ulaşmıştır. Artık tüm dünya İngilizce konuşmaktadır. Bu da ülkemizde de İngilizce konuşmak isteyen insan sayısını bir hayli artırmıştır. İngilizce konuşmak isteyen bireylerin ilk tercihi dil kursları olmaktadır. İngilizce konuşmak isteyen çoğu insanın hayatına da İngilizce kursu bir kez de olsa girip çıkmıştır. İngilizce konuşmak için kurslara akın eden insanların büyük kısmı İngilizce öğrenememiştir.

Bu durumun farklı sebepleri mevcuttur. Fakat günümüzde İngilizce konuşmak isteyen insanların büyük kısmı bunu başarabilmektedir. Geliştirilen kısa zamanlı programlar İngilizce konuşmak isteyen birçok insanın bu durumu başarmasını sağlamıştır ki bu programların en güveniliri 5 günde İngilizce programıdır. 5 günde İngilizce programı İstanbul merkezli olarak uygulanmaktadır.

 

5 günde İngilizce programı kadar programın hazırlık aşaması da çok önemlidir. Çünkü birey için 5 günde İngilizce programı hazırlık aşamasında şekillenmektedir. 5 günde İngilizce programı hazırlık aşamasında öncelikle eğitime dair birçok test gerçekleştirilmektedir. Bireylerin tüm İngilizce bilgilerine (telaffuz, yazma, okuma vb.) bakılmaktadır. Çünkü bireylerin bu verileri birbirlerinden farklılık gösterebilmektedir. Bu uygulamayı yapan lisan kursu ise sadece Alta Eğitim Danışmanlık’tır. Diğer dil kurumlarında tek bir seviye tespit sınavının ardından guruplar oluşturulmaktadır. Yapılan bu eğitime dair tespitin ardından kişilik özellikleri de özden geçirilmektedir. Neden de kişilik özelliklerinin dil eğitiminde azımsanmayacak bir yeri olmasıdır. Kişilik özelliklerine göre dil öğrenimi de farklılık göstermektedir. 5 günde İngilizce programı tüm bu analizlerin ardından uruplar oluşturularak başlatılmaktadır. 5 günde İngilizce programı süresince gurup üyeleri birlikte hareket etmektedir. Ders aralarındaki molalara dahi birlikte çıkılmaktadır. 5 günde İngilizce programına katılan bireylerin bu süre içerisinde dış dünya ile tüm bağlantıları kesilmektedir. 5 günde İngilizce programı süresince Türkçe konuşmak ve cep telefonu kullanmak yasaktır. Cep telefonunun yanında diğer teknolojik aletler de kati suretle kullanılmamaktadır. 5 günde İngilizce programı süresince gurup üyelerine birer de İngilizce isim verilmektedir ve program bitene kadar bu isimler kullanılmaktadır. 5 günde İngilizce programı yatılı bir program değildir. Kursiyerler saat 18.00’dan sonra normal yaşamlarına dönebilmektedir.

Google Aramaları :

  • ingilizce öğrenmenin en basit yolu
  • basit ingilizce öğrenme
You can leave a response, or trackback from your own site.

Leave a Reply