İngilizce eğitim kursu (dil dersi) – 444 5 486 Alta Eğitim

İngilizce eğitim kursu (dil dersi) – 444 5 486 Alta Eğitim.Kariyer İçin İngilizcenin vazgeçilmez olduğunu bilen büyük bir kitle zamanın da günümüzde çok değerli olması nedeniyle kısa zamanda İngilizce öğrenmek için çaba harcamaktadır ki bu yönde eğitim veren programlara da ilgi her geçen gün daha da artmaktadır. Bu tipteki ilk programı da Türkiye’ye Alta Eğitim Danışmanlık getirmiştir. Alta Eğitim Danışmanlık 5 günde İngilizce programını 2001 yılından buyana Türkiye’de uygulamaktadır.

5 günde İngilizce programında hiç İngilizce bilmeyen birisi bile 5 günün sonunda basit seviyede İngilizce konuşabilmektedir. Burada önemli olan nokta 5 günde İngilizce programı başlamadan önce kişinin ne düzeyde İngilizce bildiğidir. 5 günde İngilizce programına katılan bireyler 5 gün boyunca bir dil kampına tabi tutulmaktadırlar ve dış dünya ile ilişkileri tam anlamıyla kesilmektedir. 5 günde İngilizce programı öncesinde yapılan testler neticesinde 2, 3, 4, ya da 5 kişilik guruplar oluşturulmaktadır ve bu guruplara özel metotlar uygulanmaktadır. Daha önce de belirttiğimiz gibi burada önemli olan kişinin 5 günde İngilizce programına katılmadan önce ne düzeyde İngilizce bildiğidir. Hiç İngilizce bilmeyenler 5 günde İngilizce programına katılıp dil öğrendikleri gibi İngilizcesini geliştirmek isteyenler de programdan faydalanmaktadır. 5 günde İngilizce programına İngilizce bilip de konuşamayanlar da katılmaktadır. 5 günde İngilizce programı bu durumda olan insanların İngilizce konuşmasını sağlamaktadır.

5 günde İngilizce programı hafta içi 5 gün olmak üzere uygulanmaktadır. Bu süre içresinde kursa katılanlar dış dünyadan tam anlamıyla izole edilmektedir ve yine bu süre içerisinde Türkçe konuşulmasına izin verilmemektedir. 5 günde İngilizce programına daha çok iş dünyası ilgi göstermektedir. Zaten 5 günde İngilizce programına da belirli bir yaşın üzerindeki insanlar kabul edilmektedir. 5 günde İngilizce programı Almanya’nın Münih Maximillian Üniversitesi tarafından onaylanmıştır ve Avrupa’nın birçok ülkesinde uygulanmaktadır. UNESCO da programı desteklemektedir. 5 günde İngilizce programında kişilerin program sonunda gelecekleri seviye kendilerini yazılı olarak verilmektedir. 5 günde İngilizce programı dil öğrenme garantili bir programdır ve İstanbul’un her iki yakasında da uygulanmaktadır. 5 günde İngilizce programı bireylere uygulandığı gibi kurumsal olarak da uygulanmaktadır.

5 günde İngilizce programı öncesinde özel ölçümler yapılmaktadır. Bu sayede 5 günde İngilizce programı öncesinde kişinin ne seviyede İngilizce bildiği tespit edilmektedir. Burada Kişilik özellikleri de ölçülmektedir. Bireyin kişilik özellikleri öğrenim modelinde değişiklikler oluşturabilmektedir. Bir doktorun İngilizce öğrenmesi ile bir çevre mühendisinin İngilizce öğrenmesinde yöntem farklılıkları olacaktır. 5 günde İngilizce programı öncesinde kişinin kariyer planları ve hedefleri de yine 5 günde İngilizce programının uygulayıcısı olan Alta Eğitim Danışmanlık tarafından alınmaktadır. Alta Eğitim Danışmanlık 5 günde İngilizce programı öncesinde de çok büyük bir hassasiyet göstermektedir. Kişinin ne seviyede İngilizce öğrenmeye ihtiyacı olduğu da yine Alta Eğitim Danışmanlık tarafından alınır. Örneğin bir iş adamı sadece fuarları gezecek kadar İngilizce öğrenmek istiyorsa bu kişinin sadece 5 gün programa katılması yeterli olabilir. Ancak yine hiç İngilizce bilmeyin birisi yabancı bir şirkette görev almak istiyorsa 5 günde İngilizce programına iki ya da üç kez katılması gerekebilir.

Alta Eğitim Danışmanlık bu ön çalışmanın ardından kişileri 5 günde İngilizce programı için dil kampına almaktadır. 5 günde İngilizce programı yatılı bir program değildir ve kişiler saat 18.00’dan sonra evlerine dönebilmektedir. Fakat çalışanların 5 gün boyunca işlerine ara vermeleri gerekecektir. Fakat çalışanlar için hafta sonunun da içinde olduğu 5 günde İngilizce programı düzenlenmektedir. Bu sayede iş gününden 3 gün alınmış olmaktadır. 5 günde İngilizce programı başladığında birey kendi özelliklerinde olan kişiler oluşturduğu gurupta yer almaktadır. 5 günde İngilizce programına başlayan guruba yine özel eğitmenler verilmektedir ve bu eğitmenler özel olarak bu iş için yurtdışından getirilmektedir. Eğitmenler eğitim için birçok kişiesel özelliklere de sahiptir. Bu eğitmenlerle birlikte 5 günde İngilizce programı başladığı an itibariyle cep telefonları alınmaktadır ve Türkçe yasağı da başlamaktadır. Kahvaltı ile başlayan 5 günde İngilizce programında algıdaki ketler kırılmaya çalışılıyor. 5 günde İngilizce programına katılan her kişiye bir İngilizce veriliyor ve birer de rol seçiliyor. Örneğin bireylerden birisi Londra’da yaşayan bin mimar olabiliyor ve belirtildiği gibi Türkçe konuşulmasına kati suretle izin verilmiyor.

You can leave a response, or trackback from your own site.

Leave a Reply