Alta Eğitim Danışmanlık ve 5 günde İngilizce programı

Türkiye’de ki kısa süreli İngilizce programının en güveniliri olan 5 günde İngilizce Alta Eğitim Danışmanlık tarafından ülkemize getirilerek 2001 senesinde İstanbul’da uygulanmaya başlamıştır. Lisan kursları konusunda bir sıkıntı yaşandığını gözlemleyen Alta Eğitim Danışmanlık, Avrupa’daki dil programlarını mercek altına almıştır. Almanya’nın Münih kentinde bulunan Maximillian Üniversitesi’nde 5 günde İngilizce programı ile karşılaşan Alta Eğitim Danışmanlık, programı Türkiye’ye uyarlayarak kısa sürede İngilizce öğrenmek isteyen ya da İngilizcesini güçlendirmek isteyen insanların hizmetine sunmuştur.

Alta Eğitim Danışmanlık 5 günde İngilizce programı ile ilgili olan tüm bilgileri programa katılmak isteyenlere vermektedir.

 

Alta Eğitim Danışmanlık Genel Müdürü Cem Utku 5 günde İngilizce programı ile ilgili olarak şu bilgileri vermektedir: Programın ortaya çıkış yeri bir Balkan ülkesi olana Bulgaristan’dır. 5 günde İngilizce programı 1960’lı yıllarda Bulgaristan’da ajanlara İngilizce öğretmek amacıyla geliştirilmiştir. Ajanlar üzerinde oldukça başarılı olan 5 günde İngilizce programı Beril Duvarı’nın yıkılmasından ve Doğu Almanya ile Batı Almanya’nın birleşmesinin ardından Avrupa’ya gelmiştir. Almanya’nın Maximillian Üniversitesi programı onaylamış, UNESCO da programı desteklediğini açıklamıştır. Bu gelişmenin ardından da Alta Eğitim Danışmanlık 5 günde İngilizce programını Türkiye’ye getirmiştir. 5 GÜNDE İngilizce programı klasik bir eğitim yöntemi değil özel metot ve yöntemlerden oluşan adından da anlaşıldığı gibi programdır. Alta Eğitim Danışmanlık 5 günde İngilizce programına çok güvenmesi nedeni ile programa dair tüm bilgileri katılımcılarla paylaşmaktadır. Programa katılmak isteyenlerle eğitmenlerin tüm belgeleri yine Alta Eğitim Danışmanlık tarafından verilmektedir. Çünkü Alta Eğitim Danışmanlık’ta görev alan eğitmenlerin hepsinin pedagojik enformasyonu ve diğer gerekli olan belgeleri mevcuttur. Ayrıca 5 günde İngilizce programı ile ilgili tüm referanslar da yine katılımcılarla paylaşılmaktadır. 5 günde İngilizce programı Alta Eğitim Danışmanlık tarafından Türkiye’ye getirilmesinin ardından öncelikle büyük şirket personellerine uygulanmıştır. Program bu alanda başarılı olunca çok daha büyük ilgi çekmiş ve bireylerden de katılım için istek gelmiştir. Bu istekler Alta Eğitim Danışmanlık tarafından değerlendirilmiş ve bireylere de 5 günde İngilizce programı uygulanmaya başlanmıştır. 5 günde İngilizce programı başarısı ve güvenirliği sayesinde 2001 yılından bu yana Alta Eğitim Danışmanlık tarafından uygulanmaktadır.

 

You can leave a response, or trackback from your own site.

Leave a Reply