5 günde İngilizce programı deyim yerindeyse tam da yaranıza merhem olacaktır.

Bakırköy İngilizce kursları, Bağdat Caddesi İngilizce kursları, Beşiktaş İngilizce kursları; siz hangisine karar vereceksiniz…‘İngilizceyi yeterince anlıyorum fakat nedense konuşmakta güçlük çekiyorum, konuşabiliyorum ama istediğim düzeyde konuşamıyorum, yurtdışından misafirlerim gelecek ve dil bilmiyorum, iş gezisi için yurtdışına çakacağım ama ne yazık ki İngilizce bilmiyorum” diyen yüzlerce insandan birisi de siz olabilirsiniz. Ama baştan söyleyelim durumunuz çok da umutsuz değil. Çünkü sizin için 5 günde İngilizce programı var. 5 günde İngilizce programı ile İngilizce sorununu ortadan kaldırmanız artık çok kolay olacak.

Zamanı kısa tutarak İngilizce sorununu ortadan kaldırmak isteyenlerin hemen hepsi detaylı bir arama gerçekleştiriyor ki bu arama da genellikle google üzerinden gerçekleştiriliyor. Siz de İstanbul’da yaşıyorsanız yüksek olasılıkla Bakırköy İngilizce kursları, Bağdat Caddesi İngilizce kursları, Beşiktaş İngilizce kursları gibi google’de kendine yer edinmiş onlarca arama sonucuyla karşılaşacaksınız demektir. İngilizce dil kursu aramalarında sonucun bir hayli fazla olması kursa katılmak isteyenlerin karar aşamasının uzamasına neden olmaktadır.

Birçok insan gibi siz de İngilizce kursuna gitmeye karar verdiniz ve bilgisayarın başına oturup araştırmaya başladınız. Bakırköy İngilizce kursları, Bağdat Caddesi İngilizce kursları, Beşiktaş İngilizce kursları gibi birçok sonuç sayfa sayfa sizin de karşınıza çıktı. Hangisiyle görüşeceğinize, hangisine gideceğinize karar veremediniz. Fakat kısa sürede İngilizceyi öğrenme gibi bir zorunluluğunuz var ve zaman kazanmak istiyorsunuz. İşte tam bu noktada size yardımcı olabiliriz.

Çok acil olarak İngilizce konuşmanız icap ediyorsa yurtdışından misafir ağırlayacak, ya da siz yurtdışında bulunacaksanız İngilizceyi anlıyor ama cevap verecek kadar iyi değilseniz, kısacası çok kısa bir zaman dilimi içerisinde İngilizce öğrenmek zorundaysanız 5 günde İngilizce programını mutlaka incelemeniz gerekiyor. Alta Eğitim Danışmanlık’ın ülkemize getirdiği 5 günde İngilizce programı deyim yerindeyse tam da yaranıza merhem olacaktır. Sadece 5 gün ayırarak İngilizce konuşacak düzeye gelmeniz mümkün. 5 günde İngilizce programıyla sizden önce de binlerce insanın İngilizce konuşmaya başladığınızı bilmeniz gerekir.

Alta Eğitim Danışmanlık hem Avrupa yakasında hem de Anadolu yakasında İngilizce öğrenmek isteyenlere 11 yıldır hizmet veriyor. Alta Eğitim Danışmanlık, o yollarda sektöre girmeye karar veriyor ve var olan İngilizce dil kurslarını incelemeye alıyor. İncelemenin sonucunda yabancı dil eğitiminde bir eksiklik olduğu kanaati oluşuyor. Bu eksikliği giderme amacıyla Avrupa’ya yönelme kararı veriliyor. Alta Eğitim Danışmanlık, Avrupa’da gerçekleştirdiği detaylı incelemenin sonunda 5 günde İngilizce programının Türkiye’de yararlı olacağı görüşüne vararak sistemi 5 günde İngilizce programını Türkiye’ye uyarlıyor. 2001 yılından itibaren ise 5 günde İngilizce programı Alta Eğitim Danışmanlık güvencesinde İngilizce dil eğitiminde İstanbul’da uygulanmaya başlıyor.

Büyüklere İngilizce kursu söyleminden ne anlıyoruz

Alta Eğitim Danışmanlık tarafından ülkeye getirilen ve sadece yetişkinleri kapsayan 5 günde İngilizce programı 2001 yılından buyana çok büyük ilgi görmeye devam ediyor. Büyüklere İngilizce olarak tabir edilen program kursa katılanların 5 günde İngilizce konuşmalarını olanaklı hale getiriyor.

Alta Eğitim Danışmanlık tarafından bundan 11 yıl önce Avrupa’dan getirilen bu eğitim programı 5 günde İngilizce konuşmayı olanaklı hale getiriyor.  Kurs yalnızca büyüklere İngilizce eğitimi veriyor. 5 günde İngilizce öğrenme niyetinde olan 30 ila 50 yaş aralığındaki kişiler 5 günde İngilizce eğitiminden yararlanabiliyor. Bunun yanında yaşları daha büyük olan işadamları da kursa katılmaya talep edince Alta Eğitim Danışmanlık bu insanlara da eğitim vermiş. 5 günde İngilizce eğitim sistemi halk arasında büyüklere İngilizce olarak da adlandırılıyor. Programa öğrenciler katılamıyor çünkü öğrenciler Alta Eğitim Danışmanlık’ın hedef kitlesi arasında yer almıyor. Ancak işadamı olan ve aynı zamanda öğrenim görenler kursa kabul ediliyor. 30 yaşın altında kalanlar Alta Eğitim Danışmanlık tarafından düzenlenen kursa kabul edilmediği için 5 günde İngilizce programı büyüklere İngilizce kursu olarak daha çok biliniyor.

Alta Eğitim Danışmanlık farklı şekillerde disipline edilmiş birçok programı uyguluyor. Bu programları tek bir uzman uygulamıyor aksine tüm konunun uzmanları bulunuyor. İş dünyasına özel programlar da eğitim sistemi içerisinde bulunuyor ve bu program belirli yaşın üstendeki insanlar için uygulanıyor. 5 günde İngilizce eğitim programında hedefleri bir olan insanların gruplarda bir araya getirilmesine çalışılıyor. Bu sayede kursiyerlerin İngilizce konuşması çok daha kolay oluyor.    Almanya’da bulunan bir üniversiteden onaylatılarak ülkemiz şartlarına uyarlanan 5 günde İngilizce kursu hafta içi olmak kaydıyla 5 gün sürüyor ve 09.00 – 18.00 aralarında gerçekleştiriliyor. Belirtilen saatler arasında kursiyerlerin telefonları diğer teknolojik aletleri yönetim tarafından alınıyor. Ders araları dahil olmak üzere bu saatler arasında binanın hiçbir yerinde Türkçe konuşulmasına müsaade edilmiyor.

Alta Eğitim Danışmanlık ise Türkçenin neden yasaklandığını şöyle açıklıyor; “Türkçe konuşulmadığı zaman İngilizcenin özellikle gramer yapısın öğrenmek daha basit hale geliyor. Çünkü beyin kendini buna göre hazırlayabiliyor. Kafeterya dahil olmak üzere kesinlikle Türkçe konuşmaya izin yok.”

You can leave a response, or trackback from your own site.

Leave a Reply