5 günde ingilizce – İngilizce dersleri ve verim alma

Okul hayatımızı da göz önüne alırsak çoğumuz İngilizce dersleri almışızdır. Fakat çoğumuz için aldığımız İngilizce dersleri verimli olmamıştır. İngilizce dersleri verimli olmadığı için de İngilizce öğrenimi güçleşmiştir. ‘İngilizce dersleri verimli hale nasıl getirilir’ bunu bilmek gerekir.

İngilizce dersleri verimsiz olduğu için çok unsan bu dili öğrenememiş ve ileride tekrar İngilizce eğitimine ihtiyaç duymuştur.  Uzun zamana yayılan İngilizce dersleri başarısızlıkta neden olmuş bu insanlarda kısa zamanlı programlara yönelmişlerdir ki bu programların başında da 5 günde İngilizce programı gelmiştir.

5 günde İngilizce programının uygulayıcısı olan Alta Eğitim Danışmanlık’ta diğer dil kurumlarında olmayan birçok özellik vardır. 5 günde İngilizce programı başlamadan önce tüm eğitimcilerin bilgileri kişilerle paylaşılmaktadır. 5 günde İngilizce programında görev alan eğitmenlerin hepsinin yeterlilik derecesi vardır ve pedagojik enformasyonları da mevcuttur. 5 günde İngilizce programına katılacak olanlara bu bilgiler kurum tarafından istenmeden verilmektedir. Bu uygulamayı ise diğer dil kurumlarında görmek oldukça zordur. 5 günde İngilizce programını 2001 yılından buyana uygulayan Alta Eğitim Danışmanlık eğitim kadrosu konusunda kendisine bir hayli güvenmektedir. Bunun dışında 5 günde İngilizce programına katılan bireyler neye ne kadar para harcadıklarını bilmektedir. 5 günde İngilizce programı başlamadan önce yapılan testlerin neticesinde bireyin dil eğitiminde geleceği nokta belirlenir ve bu nokta da kişiye yazılı olarak verilir. Birey 5 günde İngilizce programına katılmadan geleceği seviyeyi öğrenir ve parasının nereye gittiğini bilir. Dil kurslarında ise böyle bir uygulamadan söz edilemez. Seviye tespit sınavının hemen ardından kurs başlar ancak eğitimin sonucunda kişilerin geleceği nokta hiçbir zaman için söylenmez. Kişilerde paralarının nereye gittiğini, hangi hizmete ne kadar para ödediklerini bilemezler. Bu da güven eksikliğinin oluşmasına neden olabilir. Yine 5 günde İngilizce programı başlamadan önce kişilere referansların tam listesi verilir ve kişinin 5 günde İngilizce programı hakkında fikir edinmesi sağlanır. Dil kurslarında ise referanslar kesinlikle gösterilmez. Referansların verilmeme sebebini ise sorgulamak gerekir. Kendisine güveni olan, eğitim sisteminden ve eğitmenlerinden emin olan kurumların referanslarını açık tutması gerekir. Bu durum da güven eksikliğine neden olacaktır.

You can leave a response, or trackback from your own site.

Leave a Reply