5 günde İngilizce eğitimi

5 günde İngilizce eğitim veren kursların sayısında artış olmasının nedeni, 2001 yılında, Alta Eğitim tarafından ülkemize getirilen Sugesstopedi tekniğinde ulaşılan başarılar. Sugesstopedi tekniği, tüm Avrupa’yı etkisi altına alan, özel eğitim teknikleri.

Sugesstopedi tekniği, soğuk savaş yıllarında, ajanlara İngilizce öğretmek için geliştirlen bir teknik. Bu tekniğin, klinik tekniklerle hiçbir alakası yok. Yani sizi korkutan, hipnoz, uykuda öğrenme, npl, korku, endişe uyandıracak hiçbir yönelimi yok. 5 günde İngilizce de bu teknikten yararlanılarak düzenlenmiş. Beş günde İngilizce eğitiminin amacı, adayların, 3 ayda kazanabileceği, konuşma yetkinliğini 5 günlük eğitime sığdırıyor. 5 günde İngilizce eğitiminde tam anlamıyla kampa giriyorsunuz. Fakat bahsettiğimiz bu üç aylık eğitim süreci, standart kurslarda alacağınız, 6 aylık eğitime denk geliyor. Beş günde İngilizce eğitimi süresinde, etkin olarak telefuz, anlama ve cümle kurma yetenekleriniz gelişecek. Yani bir İngilizce kursuna gittiğinizde konuşma anlamında bu yetkinliğe erişemeyebilirsiniz.

Beş günde İngilizce kursu eğitimleri, kursun ismi gibi 5 günde tamamlanıyor. Bu süreç 5 gün içerisinde toplamda 45 saati kapsıyor. Yani sabah 9 da başladığınız dersleriniz 6′ya kadar devam ediyor. Sabah kahvaltı, öğle yemeği de kurs içerisinde geçiriliyor. Bu zamanlar da zaten eğitimin bir parçası olarak karşınıza çıkıyor. Örneğin, kahve istemek, sipariş vermek, bunlarda bu beş günlük süreçte size öğretilenler arasında. Şöyle tarif edelim. Hiç İngilizce bilmeyen bir kişi, beş günde İngilizce kursunu tamamladığında, yurt dışına rahatlıkla tek başına seyahat edebilir. Bir kafede oturup, siparişini verip, garson ile sohbet edebilir, örneğin yurt dışında bir fuarı yanında tercüman olmadan gezebilir.

Beş günde İngilizce eğitimleri, aşamalardan oluşuyor. Hiç İngilizce bilmiyorsanız, 5 günde İngilizce eğitim sonunda 550 kelime, zamanlar, cümle yapıları ve telefuzunuz gelişmiş olacak. Fakat daha üst düzeyde bir iş İngilizcesi konuşmak isterseniz, bunun içinse bir ya da iki kere daha beş günde İngilizce kursuna gitmeniz gerekli olabilecektir. 5 günde İngilzice kursu ile ilgili daha ayrıntılı bilgi almak için www.5gundeingilizce.com adresini ziyaret edebilirsiniz.

 

You can leave a response, or trackback from your own site.

Leave a Reply