5 günde İngilizce dil kursu ve sistemin aksama nedenleri

Dil öğreniminde yeni bir çığır ve Alta Eğitim.Türkiye’ye kısa zamanlı programların ilkini getiren Alta Eğitim Danışmanlık, 2001 yılından buyana 5 günde İngilizce programını uygulamaktadır. 2000’li yılların başında Türkiye’de dil eğitim konusunda ciddi bir sorun yaşandığını gören Alta Eğitim Danışmanlık, sorunu giderme adına Avrupa’da arayışlara başlamış ve Almanya’da 5 günde İngilizce programı ile tanışmıştır. 5 günde İngilizce programını detaylı bir incelemeye alan Alta Eğitim Danışmanlık, daha sonra programı Türkiye’ye uyarlamıştır. Alta Eğitim Danışmanlık tarafından Türkiye’ye getirilen Alta Eğitim Danışmanlık ise ilk olarak Bulgaristan’da ortaya çıkmıştır.

 5 günde İngilizce programı Bulgaristan’da ajanlara İngilizce öğretmek amacıyla geliştirilmiş ardından soğuk savaş döneminin sona ermesi ile birlikte Avrupa’ya geçiş yapmıştır. Avrupa’da Maximillian Üniversitesi tarafından onaylanın program üniversite tarafından onaylanmış ve klasik eğitim sistemleri ile bir buçuk yılda öğrenilen İngilizcenin 5 günde İngilizce programı ile belirtilen sürede öğrenilebileceği açıklanmıştır. Bu açıklamanın ardından 5 günde İngilizce programı dünya çapında büyük bir ilgi ile karşılaşmış, UNESCO da programı desteklediğini açıklamıştır. Alta Eğitim tarafından Türkiye’de uygulanmaya başlayan 5 günde İngilizce programı, Türkiye dışında birçok ülkede daha kullanılmaktadır. 5 günde İngilizce programı uygulandığı her ülkede büyük başarı sağlamıştır. Alta Eğitim Danışmanlık 5 günde İngilizce programını Türkiye’ye getirmesinin ardından ilk olarak büyük şirketler programa ilgi duymuş ve birçok şirket çalışanı üzerinde uygulanmıştır. 5 günde İngilizce programı bu şirket çalışanları üzerinde etkili olmuş daha sonra kısa sürede İngilizce öğrenmek isteyenler Alta Eğitim’e başvurmaya başlamıştır. Daha sonra 5 günde İngilizce programı bireyler üzerinde uygulanmaya başlamış ve ilgi odağı olmuştur. Programda değişik seviyelerde İngilizce öğrenilmesinin garantisinin verilmesi Alta Eğitim Danışmanlık’a olan ilgiyi çok daha artırmıştır. Alta Eğitim Danışmanlık 5 günde İngilizce programını İstanbul’un iki yakasında da uygulamaktadır. Buna rağmen 5 günde İngilizce programına tüm Türkiye’den büyük ilgi vardır. 5 günde İngilizce programının kısa zamanlı olması il dışından insanların programa katılmasına da olanak vermektedir. 5 günde İngilizce programı sayesinde çok insan İngilizce öğrenmiş ve büyük bir sorunu ortadan kaldırmıştır. 5 günde İngilizce programı özellikle iş dünyası içerisinde oldukça popülerdir.

İngilizce dil kursu ve sistemin aksama nedenleri

İngilizce dil kursu özellikle okul hayatının sona ermesinin ardından birçoğumuzun hayatına girmiştir. Okul hayatında İngilizce öğrenemeyenler için İngilizce dil kursu ilk etapta kurtuluş olarak gözükmüştür. İngilizce dil kursu alan herkes İngilizce öğreneceğini ve büyük bir sorunu ortadan kaldıracağını düşünmüştür. Ne yazık ki İngilizce dil kursu alan çoğunluk İngilizce öğrenememiş bu da adeta bir yıkım oluşturmuştur. İngilizce dil kursu alınmasına karşın başarısız olunmasının birçok sebebi vardır ancak çok insan başarısız olduğuna göre bu kurumlardaki sistemin iyiden iyiye sorgulanması gerekmektedir. İngilizce dil kursu alan çoğu insanın başarısız olmasında muhakkak suretle bir ana faktörün olması gerekir ki bu da sistemdir. Sistem doğru olduktan sonra kurs süresinin uzun ya da kısa olmasının fazla bir önemi yoktur. Bunu da Türkiye’de kanıtlayan 5 günde İngilizce programı ile Alta Eğitim Danışmanlık olmuştur.

 5 günde İngilizce öğrenmek hepimizin hayalidir ki artık bu durumun hayal olmaktan çıktığı da bir gerçektir. Alta Eğitim Danışmanlık tarafından uygulanan 5 günde İngilizce programı sayesinde İngilizce öğrenmek çok kolay bir hale gelmiştir. Lisan öğrenmek için sadece 5 gününüzü ayırmanız yeterli olacaktır. 5 günde İngilizce programı Avrupa’dan Almanya’dan ülkemize getirilmiştir. Bulgaristan’da soğuk savaş döneminde ajanlara İngilizce öğretmek için geliştirilen 5 günde İngilizce programı soğuk savaşın sona ermesinin ardından Almanya’ya geçiş yapmış, Maximillian Üniversitesi tarafından onaylandıktan sonra da Alta Eğitim Danışmanlık tarafından Türkiye’ye getirilmiştir.  5 günde İngilizce programının Türkiye’ye gelmesinin ardından ülkemizde dil eğitim adına adeta yeni bir çığır açılmıştır. Uzun zamanlı kurslara devam etmesine karşın İngilizce öğrenemeyenler, İngilizce öğrenmek için acelesi olanlar ya da işi gereği İngilizce öğrenme zorunda olanlar 5 günde İngilizce programına akın etmiştir. 5 günde İngilizce programının mükemmele yakın sonuç vermesi ve katılan hemen herkesin İngilizce öğrenmesi 5 günde İngilizce programına ve Alta Eğitim Danışmanlık’a olan ilgiyi her geçen gün daha da artırmıştır. Alta Eğitim Danışmanlık tarafından 5 günde İngilizce programına katılan herkese değişik seviyelerde İngilizce öğrenme garantisi vermesi ve 5 günde İngilizce programı sonucunda bireylerin geleceği noktayı önceden yazılı olarak vermesi kuruma olan güvenin üst seviyeye çıkmasın yol açmıştır. 5 günde İngilizce programına katılan referansların da olumlu görüş bildirmeleri gelen talibi her geçen gün daha da artırmıştır.

You can leave a response, or trackback from your own site.

Leave a Reply