5 günde ingilizce

11-15 February in Alta3 copy

5 günde İngilizce öğrenmek hepimizin hayalidir ki artık bu durumun hayal olmaktan çıktığı da bir gerçektir. Alta Eğitim Danışmanlık tarafından uygulanan 5 günde İngilizce programı sayesinde İngilizce öğrenmek çok kolay bir hale gelmiştir. Lisan öğrenmek için sadece 5 gününüzü ayırmanız yeterli olacaktır. 5 günde İngilizce programı Avrupa’dan Almanya’dan ülkemize getirilmiştir.

Bulgaristan’da soğuk savaş döneminde ajanlara İngilizce öğretmek için geliştirilen 5 günde İngilizce programı soğuk savaşın sona ermesinin ardından Almanya’ya geçiş yapmış, Maximillian Üniversitesi tarafından onaylandıktan sonra da Alta Eğitim Danışmanlık tarafından Türkiye’ye getirilmiştir.  5 günde İngilizce programının Türkiye’ye gelmesinin ardından ülkemizde dil eğitim adına adeta yeni bir çığır açılmıştır. Uzun zamanlı kurslara devam etmesine karşın İngilizce öğrenemeyenler, İngilizce öğrenmek için acelesi olanlar ya da işi gereği İngilizce öğrenme zorunda olanlar 5 günde İngilizce programına akın etmiştir. 5 günde İngilizce programının mükemmele yakın sonuç vermesi ve katılan hemen herkesin İngilizce öğrenmesi 5 günde İngilizce programına ve Alta Eğitim Danışmanlık’a olan ilgiyi her geçen gün daha da artırmıştır. Alta Eğitim Danışmanlık tarafından 5 günde İngilizce programına katılan herkese değişik seviyelerde İngilizce öğrenme garantisi vermesi ve 5 günde İngilizce programı sonucunda bireylerin geleceği noktayı önceden yazılı olarak vermesi kuruma olan güvenin üst seviyeye çıkmasın yol açmıştır. 5 günde İngilizce programına katılan referansların da olumlu görüş bildirmeleri gelen talibi her geçen gün daha da artırmıştır.

1960’lı yıllarda İngilizce bilen ajanlara ihtiyaç duyan demir perde ülkeleri kısa sürede İngilizce öğretebilmek için bu programı geliştiriyor ve ajanlar üzerinde uyguluyor. Program oldukça büyük oranda başarı sağlıyor. Soğuk savaş döneminin sona erip Berlin Duvarı’nın yıkılmasının ardından da beş günde İngilizce programı Avrupa’ya geliyor. Almanya’nın en prestijli eğitim kurumlarından birisi olan Maximillian Üniversitesi beş günde İngilizce programını incelemeye alarak bir buçuk yılda klasik yöntemlerle öğrenilen İngilizcenin beş günde İngilizce programı ile belirtilen sürede öğrenilebileceğini açıklıyor. Bu açıklamanın ardından da beş günde İngilizce programına olan ilgi adeta patlıyor. UNESCO da programa destek verince tüm dünyanın ilgisi beş günde İngilizce programına yöneliyor. Acele biçimde İngilizce öğrenmek zorunda olanlar ve dev şirketler dünya çapında programa büyük ilgi gösteriyor ve personellerini beş günde İngilizce programından yararlandırıyor. Dünya çapındaki şirketler programa referans olunca var olan ilgi daha da büyüyor. Ardından da ülkeler arasında hızla yayılmaya başlıyor.

Beş günde İngilizce programı ülkemize ise Alta Eğitim Danışmanlık tarafından Türkiye’ye getiriliyor. Programın Türkiye’ye getiriliş biçimi ve işleme şekli de şu şekilde oluyor; Alta Eğitim Danışmanlık, Türkiye’de faaliyet gösteren dil kursları üzerinde bir araştırma gerçekleştirerek kısa sürede İngilizce öğrenmek isteyenler için bir program olmadığının tespitini yapıyor. Bu eksikliği gidermek adına da Avrupa’da Türkiye’ye uyacak bir program araştırılıyor. Daha sonra Maximillian Üniversitesi’nde de uygulanan beş günde İngilizce programı detaylı olarak inceleniyor ardından da ülkemize getiriliyor.

Beş günde İngilizce programı klasik eğitim sistemlerinin çok dışında kalıyor. Program tamamen özel metotlardan oluşuyor. 5 günde dilin gramer yapısı ve yazlarca kelime öğretiliyor. Bu sayede hiç İngilizce bilmeyen biri bile eğitimin sonucunda tek başına yurtdışına çıkabilecek duruma geliyor.

5 günde eğitim ile İngilizce öğrenilmeyeceğini iddia edenlerin kendilerine göre belki de haklı sebepleri vardır. Onca zaman lisan kursuna devam edip de İngilizce öğrenemeyenler bu dili öğrenmeyi gözlerinde o denli büyütmüşlerdir ki 5 günde eğitim ile İngilizcenin öğrenilmesi imkânsızdır. Fakat onca zaman devam ettikleri kursların öğretim biçimini sorgulasalar ve ‘ben neden İngilizce öğrenemiyorum’ sorusunu kendilerine sorsalar yanlışı bulmaları daha da kolaylaşacaktır.

5 günde eğitim ile İngilizce öğrenilmeyeceğini düşünen insanların mutlak suretle 5 günde İngilizce programı ile tanışması gerekir. Zaten Alta Eğitim Danışmanlık da uzun zaman kursa gidenlerin İngilizce öğrenemediğini gözlemlediği için 5 günde İngilizce programını Türkiye’ye getirmiştir. 2001 yılında dil kursları üzerinde bir araştırma gerçekleştiren Alta Eğitim Danışmanlık sorunu tespit edince Avrupa’ya yönelerek bir dil programı bulmak için çalışmalarına başlamıştır. Almanya’da 5 günde İngilizce programı ile tanışan kurum programı detaylı bir biçimde inceledikten sonra Türkiye için uyarlamış ve 2001 yılında start vermiştir. 5 günde İngilizce programında klasik sistemlerde yer alan öğrenim biçimlerinin hiç birisi yoktur. 5 günde İngilizce programında tamamen kişiye yönelik özel metotlar uygulanmaktadır.

5 günde İngilizce programı Türkiye’ye getirildikten sonra ilk olarak büyük şirket çalışanlarının üzerinde uygulanmıştır. Şirketler 5 günde İngilizce programından yeterince verim alınca programın ünü yayılmış özellikle iş dünyasının patronları programa ilgi göstermeye başlamıştır. 5 günde İngilizce programına katılan insanlar iyi yönde referans olunca program bireyler tarafından daha ilgi çekici bir hale gelmiştir. Güvenirli sayesinde 12 yıldır Türkiye’de uygulanabilen 5 günde İngilizce programı Türkiye’nin dışında birçok Avrupa ülkesinde de kullanılmaktadır. 5 günde İngilizce programı İngilizce öğreniminde önemli olanın zaman değil sistem olduğunu da kanıtlamıştır.

You can leave a response, or trackback from your own site.

Leave a Reply